Kolekcje
Promocje
Półka RIVIERA 107cm styl skandynawski
Półka RIVIERA 107cm styl skandynawski

179,00 zł

Cena regularna: 220,00 zł

Najniższa cena: 179,00 zł
szt.
Witryna RIVIERA 90cm drewniane nogi, styl skandynawski
Witryna RIVIERA 90cm drewniane nogi, styl skandynawski

844,77 zł

Cena regularna: 993,85 zł

Najniższa cena: 844,77 zł
szt.
Półka RIVIERA 107cm styl skandynawski
Półka RIVIERA 107cm styl skandynawski

179,00 zł

Cena regularna: 220,00 zł

Najniższa cena: 179,00 zł
szt.
Czarna konsola glamour z szufladami, złota podstawa ze stali
Czarna konsola glamour z szufladami, złota podstawa ze stali

1 848,00 zł

Cena regularna: 2 266,59 zł

Najniższa cena: 1 771,60 zł
szt.
Czarny hoker CENTURI 70 cm polipropylen
Czarny hoker CENTURI 70 cm polipropylen

298,83 zł

Cena regularna: 346,00 zł

Najniższa cena: 298,83 zł
szt.
Tapicerowane krzesło welurowe glamour czarny metal złote nóżki - DIVA
Tapicerowane krzesło welurowe glamour czarny metal złote nóżki - DIVA

343,00 zł

Cena regularna: 550,00 zł

Najniższa cena: 343,00 zł
szt.
Welurowe krzesło tapicerowane glamour czarno-złote metalowe nóżki -  DIVA
Welurowe krzesło tapicerowane glamour czarno-złote metalowe nóżki - DIVA

533,00 zł

Cena regularna: 550,00 zł

Najniższa cena: 533,00 zł
szt.
Welurowe krzesło tapicerowane glamour czarno-złote nóżki - DIVA
Welurowe krzesło tapicerowane glamour czarno-złote nóżki - DIVA

343,00 zł

Cena regularna: 550,00 zł

Najniższa cena: 343,00 zł
szt.
 Tapicerowany hoker welurowy glamour z oparciem, khaki, złota podstawa - MERLOT
Tapicerowany hoker welurowy glamour z oparciem, khaki, złota podstawa - MERLOT

544,00 zł

Cena regularna: 798,00 zł

Najniższa cena: 544,00 zł
szt.
MERLOT tapicerowane krzesło z podłokietnikiem glamour khaki, złote nogi
MERLOT tapicerowane krzesło z podłokietnikiem glamour khaki, złote nogi

422,00 zł

Cena regularna: 647,00 zł

Najniższa cena: 422,00 zł
szt.
Fotel wypoczynkowy NIDER orzech, czarna ekoskóra, drewniany korpus
Fotel wypoczynkowy NIDER orzech, czarna ekoskóra, drewniany korpus

977,80 zł

Cena regularna: 1 103,29 zł

Najniższa cena: 977,80 zł
szt.
Fotel biurowy NIREDO różowy obrotowy
Fotel biurowy NIREDO różowy obrotowy

327,01 zł

Cena regularna: 384,72 zł

Najniższa cena: 327,01 zł
szt.
Loftowe i industrialne sypialnie - sen o fabrycznym wnętrzu w miękkiej odsłonie
Loftowe i industrialne sypialnie - sen o fabrycznym wnętrzu w miękkiej odsłonie

Jak urządzić sypialnię w industrialnym stylu loft - sen o fabrycznym wnętrzu w miękkiej odsłonie

Polacy pokochali wnętrza industrialne tak bardzo, że starają się zaadoptować stylistyczne zasady loft do własnych przestrzeni. Nic dziwnego, w przemysłowym, z pozoru zimnym charakterze kryje się niebywała siła, historia i ten swoisty pazur, którego tak często brakuje w innego rodzaju wnętrzach. Loft daje przestrzeń dla kreatywności, akcentuje osobowość i ma swój wyrazisty charakter, który doskonale współgra z nowoczesną koncepcją wnętrz. Niech się nie daje zwieść ten, kto myśli, że wystarczy trochę stali i surowych lamp, by wyczarować niebagatelną aranżację. Industrialna sypialnia to jeden z najbardziej wymagających projektów, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu i wybieraniu dodatków. 

Zalety sypialni loftowych

Inspiracja przemysłem, a konkretnie charakterem hal produkcyjnych to wybór prostoty, przejrzystości i otwartej przestrzeni. Docelowo styl jest rekomendowany dla pomieszczeń o większym metrażu, ale dzięki sztuczkom projektantów z powodzeniem można go zaadoptować nawet w małych sypialniach. Przy urządzaniu sypialni w stylu industrialnym istotne jest zachowanie fundamentalnych zasad i optyczne modelowanie pomieszczeni, która może stać się wizualnie nieco szersza, wyższa bądź jaśniejsza. 

Loft to także ciekawość, która jest ukryta w nietuzinkowych dodatkach, to coś, co przyciąga uwagę, ale też pozwala na swobodne rozwinięcie myśli — co jest istotne w przypadku sypialni. Decydując się na ten styl, musimy poniekąd stworzyć aranżację sypialni przypominającą pomieszczenie poprzemysłowe. W niektórych przypadkach wymaga to większych nakładów pracy, ale opłaca się podjąć to ryzyko, by zyskać otwartą przestrzeń, minimalizm, w którym zdecydowanie łatwiej utrzymać porządek i odrobinę ekstrawagancji, która w sypialni zawsze jest mile widziana. A więc do dzieła!

Beton, cegła i kolory ścian w industrialnej sypialni

Szczęśliwi ci, którzy mieszkają w starszych kamienicach — wystarczy odkuć tynk, by rozpocząć przygodę z loftowym wnętrzem sypialni. Surowość cegły to jeden z tych elementów, o które warto, a wręcz powinno się zawalczyć. Naturalnie nikt nie każde budować nowej ściany (tam, gdzie zamiast cegieł mamy goły beton z lat 80.), ale chodzi o to, by całą pracę rozpocząć od rozpoznania potencjału wnętrza domowej sypialni. Oprócz odkrywania cegły możemy odkryć sklepienia na sufitach. Obowiązkowo ściągamy wszelkiego rodzaju podwieszane sufity — w końcu industrializm to strzelistość wnętrza, a tym samym walczymy o każdy centymetr. Odkryte cegły należy oczyścić i zagruntować oraz zabezpieczyć specjalistyczną linią środków. Pamiętajmy, tynk należy ściągać delikatnie, by nie uszkodzić lica cegieł. Dobrym pomysłem jest odkrycie — o ile takowe są — wiekowe łukowe nadproża. 

 

sypialnia w stylu industrialnym

We wnętrzach sypialni znajdujących się w mieszkaniach, w których nie ma ścian z cegieł, można sięgnąć np. po płytki cięte z cegły rozbiórkowej. Dobrze położone będą doskonale odzwierciedlały charakter ścian przemysłowych. Alternatywą dla cegieł na ścianach industrialnej sypialni jest beton architektoniczny, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jego surowy wygląd może zostać nieco złagodzony miękkością dodatków np. dywanu, poduszek — które idealnie pasują do loftowego stylu sypialni. 

Pamiętajmy, że nie wszystkie ściany muszą być "surowe", a więc ceglane lub betonowe. W tym miejscu przechodzimy do kolorystyki ścian sypialni w stylu loft. Głównymi industrialnymi kolorami jest biel, szarość i czerń, przy czym to jak ich użyjemy, zależy od samego wnętrza. Oczywiste jest, że w małym pomieszczeniu powinniśmy postawić na jaśniejsze barwy, a te ciemne powinny stanowić jedynie dodatki. Im większe i wyższe wnętrze, tym proporcje użycia kolorów się zmieniają. W typowo industrialnej sypialni swoje królestwo będzie miała także intensywna pomarańcz, żółć i nasycone bordo, natomiast jeśli zależy nam na delikatniejszym wnętrzu loftowym, doskonale sprawdzą się pastelowe odcienie niebieskiego, żółtego i jaśniejsze brązy.

Super podłoga do loftowej sypialni

Nie zapominajmy, że oprócz ścian należy odpowiednio wystylizować podłogę w sypialni aranżowanej na styl loftowy. Jeśli stawiamy na industrializm możemy sięgnąć po podłogę imitującą beton, lub po betonowe płytki podłogowe. Wybierając do sypialni posadzkę betonową, pamiętajmy, żeby była właściwie utwardzona. Chcąc osiągnąć efekt "przybrudzenia plamami oleju" należy połączyć wylewki o dwóch różnych kolorach np. jasnoszarej w większości i grafitowej w miejscach owych plam. Co istotne industrialny beton na podłodze sypialni nie musi wyglądać mdło, dzięki różnym technikom jego obróbki można nadać mu pożądany szlicht — od matu, poprzez półmat po połysk. Łatwiejszym rozwiązaniem są — dostępne w wielu odcieniach szarości — płytki, którymi możemy efektownie wydzielić przestrzenie np. wokół łóżka zastosować jaśniejszy odcień, a na pozostałej części ciemniejszy. Elegancką alternatywą są płytki gresowe. 

Innym rozwiązaniem — szczególnie rekomendowanym dla sypialni loftowych — są podłogi drewniane lub imitujące drewno. Zdecydowanie polecamy "nieoszlifowany" kawałek drewna, a więc taki, w którym producent nie zadbał o nadmierne zniweczenie naturalnego wyglądu i piękna drewna. Miłośnicy awangardowych wnętrz mogą spokojnie postawić na wszelkiego rodzaju przetarcia.

Meble w stylu fabrycznym, czyli jakie?

Tworząc aranżację sypialni w stylu industrialnym, trzeba określić swoje preferencje. Jeśli rzeczywiście zależy nam na odzwierciedleniu fabrycznego i iście surowego charakteru sypialni wybieramy typowy industrializm, natomiast jeśli ten ma być jedynie fundamentem inspiracyjnym do pomieszczenia o przytulnym charakterze, zdecydujmy się na nieco miększy w odbiorze wizualnym loft. Balansowanie pomiędzy nowoczesnością i przemysłowym sznytem wymaga kupna odpowiednich mebli industrialnych do sypialni, wśród których najważniejszym jest oczywiście łóżko. Tutaj nie ma kompromisowych rozwiązań typu wersalka z narzutą w klucze francuskie. W tym przypadku liczy się wizualna autentyczność. Doskonałym wyborem do loftowej sypialni będzie łóżko z palet lub metalowy stelaż łóżka z wygodnym materacem. Jeśli decydujemy się na ten drugi wariant, zadbajmy o malowanie proszkowe na czarny, antracytowy lub szary matowy kolor. 

wnętrze sypialni w stylu industrialnym

Pozostałe sypialniane meble dają więcej pola do popisu. Śmiało można zajrzeć na strych, lub do garażu dziadków, pochodzić po pchlim targu i znaleźć tam prawdziwe perły. Stara, drewniana skrzynia z metalowymi okuciami może stać się stolikiem, toaletkę stworzymy z maszyn typu Singer, a lustro można umieścić w stylowych ramkach stalowych. Fotel na metalowym spodzie zawsze prezentuje się doskonale i wprost nie można go pominąć przy aranżacji sypialni. Jeśli brak nam pomysłu można znaleźć linie mebli stylizowanych na styl industrialny, które dzięki swojej różnorodności dopasowują się do pomieszczeń o różnym metrażu. 

Oświetlenie i dodatki — czyli perły w fabrycznej krainie snów

Zaprojektowanie kilku punktów świetlnych to podstawa dobrego zaprezentowania wnętrza sypialni w stylu loft. Jeśli mamy wysokie pomieszczenie, możemy pokusić się o belkę i zwisające z niej swobodnie lampy przemysłowe (lub te inspirowane fabrycznymi). W niższych pomieszczeniach rekomenduje się zastosowanie kinkietów. Czarne, chromowane oprawy świetlne dodają stylu i doskonale korespondują z całością aranżacji sypialni. Szukając mariażu z minimalizmem, można pokusić się o lampy-żarówki z dekoracyjnym, miedzianym splotem drutów w środku. Zachowując jednolitość stylu, zadbajmy o industrialne wyłączniki światła rodem z garażu. 

Dodatki do loftowej sypialni możemy znaleźć w mieszkaniach naszych dziadków. Stare maszyny do szycia i pisania, lampy stojące na metalowych lub drewnianych nóżkach, metalowe kosze czy tablice informacyjne to tylko niektóre elementy podkreślające przybrany styl industrialny. Zadbajmy o koce i poduszki, które ocieplą wnętrze sypialni i wprowadzą do niego odrobinę sensualności oraz wybierzmy kilka roślin — kaktusy, paprocie lub drzewka bambusowe.

Więcej informacji na temat stylu industrialnego znajdziesz w naszym artykule pod tytułem "Wskazówki i porady, które pomogą ci stworzyć idealne wnętrze mieszkalne urządzone w stylu industrialnym.", w którym poznasz tajniki tworzenie oryginalnych wnętrz w tym stylu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl