Kolekcje
Promocje
Stół z litego drewna akacjowego, metalowy stelaż, industrialny 180/90 cm BOA II
Stół z litego drewna akacjowego, metalowy stelaż, industrialny 180/90 cm BOA II

2 204,00 zł

Cena regularna: 2 601,00 zł

Najniższa cena: 2 601,00 zł
szt.
Industrialny stół z drewna akacjowego, czarny, metalowy stelaż 160/90 cm RINGO
Industrialny stół z drewna akacjowego, czarny, metalowy stelaż 160/90 cm RINGO

1 714,00 zł

Cena regularna: 2 151,00 zł

Najniższa cena: 2 151,00 zł
szt.
Szafka RTV 160cm z litego drewna akacjowego, CHARM 2
Szafka RTV 160cm z litego drewna akacjowego, CHARM 2

2 158,00 zł

Cena regularna: 2 988,00 zł

Najniższa cena: 1,00 zł
szt.
Czarna lampa wisząca KAPELUSZ 120 cm
Czarna lampa wisząca KAPELUSZ 120 cm

1 233,00 zł

Cena regularna: 1 348,00 zł

Najniższa cena: 1 348,00 zł
szt.
Półka RIVIERA 107cm styl skandynawski
Półka RIVIERA 107cm styl skandynawski

179,00 zł

Cena regularna: 220,00 zł

Najniższa cena: 179,00 zł
szt.
Witryna RIVIERA 90cm drewniane nogi, styl skandynawski
Witryna RIVIERA 90cm drewniane nogi, styl skandynawski

844,77 zł

Cena regularna: 993,85 zł

Najniższa cena: 844,77 zł
szt.
Półka RIVIERA 107cm styl skandynawski
Półka RIVIERA 107cm styl skandynawski

179,00 zł

Cena regularna: 220,00 zł

Najniższa cena: 179,00 zł
szt.
Czarna konsola glamour z szufladami, złota podstawa ze stali
Czarna konsola glamour z szufladami, złota podstawa ze stali

1 848,00 zł

Cena regularna: 2 266,59 zł

Najniższa cena: 1 771,60 zł
szt.
Czarny hoker CENTURI 70 cm polipropylen
Czarny hoker CENTURI 70 cm polipropylen

298,83 zł

Cena regularna: 346,00 zł

Najniższa cena: 298,83 zł
szt.
Tapicerowane krzesło welurowe glamour czarny metal złote nóżki - DIVA
Tapicerowane krzesło welurowe glamour czarny metal złote nóżki - DIVA

343,00 zł

Cena regularna: 550,00 zł

Najniższa cena: 343,00 zł
szt.
Welurowe krzesło tapicerowane glamour czarno-złote metalowe nóżki -  DIVA
Welurowe krzesło tapicerowane glamour czarno-złote metalowe nóżki - DIVA

533,00 zł

Cena regularna: 550,00 zł

Najniższa cena: 533,00 zł
szt.
Welurowe krzesło tapicerowane glamour czarno-złote nóżki - DIVA
Welurowe krzesło tapicerowane glamour czarno-złote nóżki - DIVA

343,00 zł

Cena regularna: 550,00 zł

Najniższa cena: 343,00 zł
szt.
Przedpokój industrialny – aranżacja od A do Z
Przedpokój industrialny – aranżacja od A do Z

Przedpokój industrialny – aranżacja od A do Z 

Surowy styl industrialny idealnie się sprawdza w przedpokoju – jest prosty, funkcjonalny i elegancki. Do małego przedsionka wprowadza ład i harmonię, a także akcentuje niebanalność oszczędnych w designie mebli. Czym jest styl industrialny i jak poprawnie zaaranżować go w przedpokoju? Oto sprawdzone porady.

Industrializm często jest mylony z loftem – zamiennie używa się tych pojęć, a przecież znacząco się różnią. Styl w odmianie loft to połączenie prostego industrializmu z modernistycznym ulepszeniem produktów, budowanych od podstaw. Naturalna kolorystyka jest często przełamana wyrazistymi barwami – limonką, czerwienią czy żółcią. W loftowym wnętrzu spotyka się również pastele, a chłód ociepla miękkimi tkaninami.

Czym charakteryzuje się przedpokój industrialny? Design przedpokoju urządzonego w stylu industrialnym wyróżnia się surowszą formą. To wnętrze inspirowane przedwojennymi fabrykami, w którym dodatki nawiązują do wyposażenia starych hal produkcyjnych – nie są w żaden sposób udoskonalane przez człowieka. W industrialnym przedpokoju dominują głównie szarości, brązy oraz czerń i biel. Nie może zabraknąć takich materiałów jak: beton, cegła, szkło i kamień. Meble mają czystą, drewnianą formę i cechują się niewielką ilość dodatków, a lampy przybierają postać żarówek zawieszonych na kablach. Industrialne ściany przedpokoju pokrywa cegła lub beton, a powszechne elementy wykonane są z metalowych rurek, czy też stanowią połączenie drewna z metalem.

Aranżacja przedpokoju w stylu industrialnym

Cechą charakterystyczną dla trendu jest ogromna przestrzeń, mająca wysokie sufity i niezasłonięte okna. Niestety w przedpokoju, który z reguły jest niewielki, rezygnuje się masywnych i dużych dodatków, a wykorzystuje w aranżacji typową surowość i oszczędność.

Zanim w industrialnym przedpokoju znajdą się meble, najpierw należy im stworzyć odpowiednią bazę – czyli zaaranżować ściany i podłogę. Industrializm pozwala bawić się wybranymi odcieniami i strukturą więc, jeśli lubisz subtelne rozwiązania, zdecyduj się na jasne, neutralne kolory na ścianach i piękną podłogę z drewna. Jeśli poszukujesz czegoś bardziej oryginalnego, zastosuj na ścianach przedpokoju farbę w odważnym kolorze – graficie lub czerni albo cegłę. Upewnij się jednak, że do przedpokoju dociera odpowiednia ilość światła, w przeciwnym razie stanie się on ponury. 

Ściany w industrialnym przedpokoju

Ściany w industrialnym przedpokoju mogą być wykończone betonem, surowym tynkiem bądź cegłą, jednak tak efektowne i dominujące powłoki w małym przedpokoju stosuje się tylko na jednej ścianie – najbardziej odsłoniętej. Podobnie jest z użyciem ciemnej farby. Przedpokój w industrialnym stylu wyróżnia często niepomalowany sufit, z którego mogą wystawać rury, instalacje lub kable. Widoczne belki, wsporniki i kolumny to charakterystyczne elementy takich przestrzeni. Czym można pokryć ściany w industrialnym przedpokoju?

  • Emulsją – dominują wszelkie odcienie szarości, czerń, biel, granat, brąz w odcieniu gorzkiej czekolady i butelkowa zieleń. Farby powinny cechować się matowym wykończeniem.
  • Betonem – cementową strukturę można uzyskać na ścianie nie tylko za pomocą strukturalnych farb, ale także płyt imitujących beton czy też zaprawy tynkarskiej, tynku mineralnego lub tapety.
  • Cegłą – najbardziej popularna jest klasyczna wersja w pomarańczowym kolorze, ale w industrialnym przedpokoju wykorzystuje się także szarą, białą i brązową odmianę.
  • Drewnem – panele z drewna lub proste, długie deski mogą być przeniesione na ścianę; ciekawie to wygląda wtedy, gdy podłoga jest betonowa lub wyłożona gresem.

Rzadko na ścianie w industrialnym przedpokoju stosuje się tapetę. Na pewno nie są to wzorzyste i kolorowe powłoki, ale takie, które kreują wrażenie ceglanego muru, niedokończonej zacierki lub mają zupełnie jednolity kolor. W małych przedpokojach bez okna kolorem bazowym powinna być biel, która optycznie powiększy metraż i rozjaśni wnętrze.

Podłogi w industrialnym przedpokoju

Drewniana podłoga i biały sufit to stylowa i klasyczna baza, ale rzadziej używana w industrialnym przedpokoju. Drewno powinno być jak najbardziej naturalne – można go potraktować matowym lakierem, który uwypukli cechy materiału. Długie, drewniane deski powiększają wizualnie mały przedpokój. Budulec może być wykończeniem podłogi, jeśli przedpokój nie jest osobnym pomieszczeniem, tylko leży w granicach salonu, co często jest spotykane w kawalerkach lub małych mieszkaniach w bloku. Wtedy wejście dzieli najczęściej podłogę wyłożoną drewnianymi panelami w salonie.

Szara podłoga to absolutny „must have” przedpokoju urządzonego w stylu industrialnym – betonowa wylewka jednak z czasem będzie się kruszyć, dlatego trwalszą powierzchnią jest industrialna podłoga wykonana z terakoty imitującej beton. We wnętrz przedpokoju postaw na taki materiał, który będzie korespondował zarówno z kolorem ścian, jak i dodatkami. Jeśli szukasz bardziej eleganckiego materiału, wybierz kamień. Matowe kompozycje na bazie szarości i bieli jak najbardziej wpasują się do charakteru wnętrza. Praktycznym i ekonomiczny rozwiązaniem będą też kamienne płytki.

Meble do przedpokoju w stylu industrialnym

Absolutnym minimum jest wieszak i szafka na buty, jednak przedpokój powinien być funkcjonalny, dlatego idealnie będzie, jeśli znajdzie się w nim dodatkowo szafa. Umeblowanie wnętrza industrialnego przedpokoju często jest niemałym wyzwaniem, ze względu na to, że pomieszczenia z reguły są ciasne i niewielkie. 

Jakie meble wybrać do industrialnego przedpokoju? Proste, minimalistyczne i wykonane z naturalnych materiałów, najlepiej drewna lub metalu, choć najbardziej popularne są wersje będące połączeniem obu tych surowców. Dzięki temu wpiszą się w „fabryczny” charakter aranżacji. Podkreślą również prostą, geometryczną stylistykę – typową dla takiego nurtu. Industrialne komody, konsole i stoliki wyróżniają się gładkim blatem, podobnie jak fronty szaf. Półki są grubsze niż w klasycznych modelach, a siedziska zwykle tapicerowane ciemną skórą, choć zdarza się również szara i matowa tkanina.

industrialna komoda

Szafa do przedpokoju w industrialnym stylu

Zwykle odznacza się ciężką konstrukcją i solidnością wykonania. Szafa industrialna do przedpokoju prezentuje również metalową ramę i widoczne okucia. Fronty oraz boki są wykonane z drewna – ciemnego dębu, buku lub jesionu. Ważne jest, aby widoczne były wszystkie słoje i naturalne wzory. Industrialna szafa w przedpokoju może mieć na drzwiach lustro, aczkolwiek nie powinno ono zajmować całej powierzchni – na pierwszym miejscu zawsze prezentujemy naturalny surowiec. Rzadko spotyka się szafy wykonane wyłącznie z metalu. Wyróżnia się następujące warianty mebla:

  • szafa industrialna uniesiona na nóżkach – to klasyk, najczęściej spotykany w mniejszym przedsionku; wyróżnia się matową, litą powierzchnią frontów i prostą bryłą; uchwyty mają formę relingów lub prostokątnych rączek z metalu w czarnym czy stalowym kolorze; metalowe wsporniki odciążają konstrukcję; prezentują wersje jedno lub wieloskrzydłowe,
  • szafa industrialna osadzona na podłodze – ma monumentalną konstrukcję i dopełnia duże przedpokoje; może być złożona z trzech skrzydeł, choć często prezentuje nietypowy rozmiar, robiony pod zamówienie; mebel wyróżnia się bezpośrednim osadzeniem na posadzce lub niskimi nóżkami, których nie widać;
  • szafa industrialna z lustrzanym frontem – jest rozwiązaniem stworzonym dla małych korytarzy – jej fronty są wykończone lustrem, które niewielkiemu wnętrzu doda głębi i optycznie je powiększy; model takiej szafy zwiększa funkcjonalność niewielkiego przedpokoju,
  • szafa industrialna z przesuwnymi drzwiami – to nowoczesny mebel, który trochę się kłóci z charakterem starych, nieulepszanych produktów industrialnych, jednak ze względu na praktyczny charakter jest powszechnie stosowanym meblem; często fronty zdobi lustrzana powłoka, będąca niewielkim dodatkiem,
  • szafa industrialna łączona z wieszakiem i siedziskiem – to również popularny model, który dobrze urządza małe hole i łączy najczęściej cztery funkcje – szafy, siedziska, szafki na buty i wieszaka,
  • szafa industrialna narożna – rzadko się zdarza, by model narożny zdobił industrialny przedpokój, ale czasem nietypowy układ wnętrza dyktuje taki rodzaj mebla.

Oprócz szaf prezentujących naturalny odcień drewna spotyka się także industrialne meble z MDF-u, które prezentują jednolitą, czarną lub grafitową okleinę w macie. W kawalerkach można spotkać także industrialne szafy, w których całą konstrukcję stanowi metalowa siatka, aluminiowe rurki lub są to modele w całości wykonane z metalu, które przypominają trochę szafę z przemysłowej szatni.

Szafka na buty do industrialnego przedpokoju

Szafka na buty to mebel prezentuje wiele różnych wariantów, dzięki czemu wybrany model dopasujesz do wielkości swojego przedpokoju. W dużym, industrialnym wnętrzu praktyczny jest drewniany, osobno stojący model, z zabudowaną w całości konstrukcją. W mniejszych przedsionkach stosuje się warianty funkcjonalniejsze, do których należą:

  • szafka na buty z siedziskiem – może mieć wersję zamykaną lub otwartą; czasem jest to model rozbudowany o dodatkowe szuflady z boku; ciekawie prezentuje się także metalowa lub drewniana ławka z półką na obuwie, ale jej minusem jest limit miejsca, pozwalający na przechowanie tylko kilku par butów,
  • otwarta szafka na buty – to nieduży mebel bez drzwiczek, który nie przytłacza małego przedpokoju zamkniętą bryłą; z reguły składa się z symetrycznych półek, które od razu prezentują zawartość środka i pomagają szybciej znaleźć potrzebne obuwie,
  • niski regał utworzony z metalowych rurek – szafka na buty w takim designie to oryginalny mebel, który ma sporo światła w bryle; półki mogą być wykonane z drewna, ale lżej prezentuje się wariant z ażurowymi blatami z metalowej siatki.

Popularną szafką industrialną na buty jest model łączony z wieszakiem i lustrem – mebel jest funkcjonalnym dopełnieniem małych korytarzy. Zamykana szafka może prezentować klasyczny układ środka albo buty umieszcza się wewnątrz pod skosem, co charakteryzuje wąskie modele, ułatwiające aranżację małego przedpokoju.

industrialna półka na buty

Industrialny wieszak w przedpokoju

Miejsce na zawieszenie odzieży wierzchniej jest niezbędne, ale w industrialnym przedpokoju funkcjonalność wieszaka przedkłada się nad jego formę. Do wyboru są cztery opcje: 

  • industrialny wieszak stojący – prosty model, wykonany ze stali malowanej na czarny kolor lub z drewna; wyróżnia go wąski słupek i krótkie ramiona do zawieszenia ubrań; w kawalerkach i mieszkaniach w bloku może nim być metalowy i mobilny drążek, zastępujący szafę,
  • wiszący wieszak industrialny – najczęściej ma postać drewnianej półki z metalowymi wspornikami albo prostego panelu z drewna lub metalu, do którego są przymocowane haczyki; zdarza się, że jest to zwykły i długi reling,
  • wieszak wmontowany w industrialną zabudowę – jest popularnym rozwiązaniem, które łączy w jednym meblu szafkę na buty z siedziskiem, lustro i wieszak,
  • haczyki montowane do ściany – w małym przedpokoju industrialnym pojedyncze, metalowe uchwyty mocuje się bezpośrednio do ściany.

Haczyki są zupełnie proste i mogą być zakończone kulką, mieć postać śrubki lub metalowego prostokąta. Wieszakiem industrialnym wiszącym jest też konstrukcja złożona z metalowych rurek i haczyków, przypominająca układ scalony, nawiązujący formą do elementów, jakie można znaleźć w zakładzie produkcyjnym. 

Dodatkowe meble w industrialnym przedpokoju

W przestronnych holach warto tak dopełnić meblami przestrzeń, by stanowiła harmonijną wizytówkę domu. Wtedy można pozwolić sobie na wstawienie do wnętrza przedpokoju dodatkowej ławki, tapicerowanego siedziska czy pufa ze skóry, które podkreślą strefę wygodnego wkładania butów. Z boku przyda się metalowy ociekacz na parasole, a drewniana, dębowa komoda pozwoli na przechowywanie dodatkowych akcesoriów. Bardzo często w małym przedpokoju zastępuje ją prosta konsola, która służy jako podręczny blat na odstawienie kluczy czy torebki.

Modne pozostają również industrialne elementy wyposażenia przedpokoju w konwencji DIY (zrób to sam). Spotyka się więc nie tylko meble od producenta, ale również samodzielnie robione dodatki z palet oraz materiałów z recyklingu. Nowoczesne meble industrialne do wnętrza przedpokoju, choć nawiązują do minimalizmu, wcale nie muszą być zimne i surowe. Wykorzystanie naturalnego, litego drewna wprowadza do wnętrza ciepłe kolory i przyjemne dla oka faktury. Dzięki temu staje się ono przytulniejsze, zachowując jednocześnie swój charakter.

industrialna konsola

Dodatki do przedpokoju w stylu industrialnym

Dobrym sposobem na wykreowanie w przedpokoju przyjaźniejszego oblicza jest sztuka i choć rzadko jest ona eksponowana w tym wnętrzu, zdarza się, że w długim holu wiszą abstrakcyjne obrazy, ale również czarno-białe fotografie nawiązujące do urbanistycznych konstrukcji i stonowane grafiki. Czasem są to szkice w stylu pop-art. W industrialnym przedpokoju nie może zabraknąć także dobrego oświetlenia i lustra.

Oświetlenie do przedpokoju w industrialnym stylu 

Lampy inspirowane są starym oświetleniem, stosowanym w halach produkcyjnych, magazynach i fabrykach. Charakterystyczne dla industrializmu oprawy wykorzystują w swojej konstrukcji metal, szkło, drewno, druty, kable i sznurki. Popularne są wersje wiszące, które wydzielają strefy, ale w przedpokoju często nie ma na nie przestrzeni. Oświetlenie w industrialnym przedpokoju dzielimy na:

  • centralne – najpopularniejsze są przysufitowe panele z reflektorami, choć miejsca nie ustępują im plafony, wyróżniające się geometryczną bryłą; spotyka się czarne, metalowe oprawy, zarówno w postaci pełnych kloszy, jak i ażurowe, wykonane z metalowej siatki; w lampach głównych może być widoczna żarówka, która często jest pozbawiona oprawy; użytkownicy chętnie sięgają także po drewniano-metalowe lampy główne,
  • boczne – żeby doświetlić mały przedpokój stosuje się dodatkowe oświetlenie ścian w postaci kinkietów, które powinny stylem nawiązywać do lampy centralnej; oświetlają lustro lub komodę,
  • kierunkowe – popularne są down-lighty, czyli małe, LED-we stożki, które intensywnie podkreślają obiekty i faktury; ciekawostką jest to, że w małym i zacienionym przedsionku mogą stanowić główne źródło światła, mocowane kolumnowo na suficie; wiązka światła z takiej oprawy rozkłada się równomiernie, dzięki czemu nie tworzy żadnych półcieni. 

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także systemy szynowe – to źródło światła (najczęściej lampy na diody LED) umieszczone na szynie, którą przytwierdza się do sufitu lub ściany. Rozwiązanie gwarantuje znacznie większe możliwości aranżacyjne. W większości lamp np. panelach z reflektorami można jedynie nieco przekręcić źródło światła lub zmniejszyć liczbę zapalonych żarówek. Oświetlenie szynowe pozwala zaś na przesuwanie lamp w wybrane miejsce i dostosowanie światła do swoich potrzeb.

Lustro do przedpokoju w industrialnym stylu

W żadnym przedpokoju nie może zabraknąć lustra, a w industrialnym jest ono duże, maksymalnie płaskie i proste. Lite, drewniane ramy będą perfekcyjnie prezentować się na tle betonu lub cegieł, choć zdarzają się również lustra oprawione skórą, zarówno w klasycznej oprawie, jak i okrągłe modele, zawieszone na skórzanym pasie. Czarna i metalowa rama lustra będzie natomiast świetnym kontrastem dla szarości, bieli czy beżów, które są charakterystyczne dla takiej stylistyki. Ciekawą alternatywą są wersje ze szprosami. Metalowe linie przecinające taflę lustra, nadają mu większej oryginalności, podobnie jak wersje imitujące duże okno.

Dekoracje do przedpokoju w industrialnym stylu wymagają kreatywności i otwartego umysłu, skoncentrowanego na poszukiwanie starych dekoracji. Choć w przedpokoju liczy się umiar, siedziskiem i szafką na buty może być stara skrzynia, róg zasłaniać wiekowa lampa naftowa, a stare, metalowe wiadro stanowić ociekacz na parasole. Industrializm udowadnia, że nie jest stylem poradnikowym, ale kreatywnym trendem dla artystów i ludzi z duszą.

Rozmiar przedpokoju, a dobór industrialnych dodatków 

Nurt industrialny lubi duże przestrzenie, dlatego warto zburzyć ściankę działową, by otworzyć wejście na salon i tym samym nadać wnętrzu przestronności. Innym sposobem, jest także wstawienie ścianki z luksferów, które odbiją światło. Sposobów na perfekcyjne wymodelowanie małego przedpokoju w stylu industrialnym jest wiele.

industrialny regał

Mały przedpokój industrialny w bloku

W małym industrialnym przedpokoju w bloku na podłodze zastosuj długie deski z drewna lub panele, które optycznie wydłużą pomieszczenie. Do małego przedpokoju wybierz jasną bazę – ściany mogą prezentować rozbieloną fakturę betonu, ale w skrajnie małym i ciemnym przedsionku można je utrzymać w czysto białej tonacji, uzupełniając industrialnymi meblami. Choć styl industrialny mocno kojarzy się z lampami, które wiszą na długich kablach, do niewielkiego przedpokoju w bloku wybierz panel z reflektorami lub plafon – nie ograniczysz w ten sposób przestronności.

Postaw na niezabudowane meble – sprawdzą się otwarte konstrukcje z metalowych rurek oraz funkcjonalne szafy i łączone systemy 2w1, dzięki którym stworzysz więcej miejsca do przechowywania. Wolna powierzchnia ścian przedpokoju w bloku powinna być dobrze wykorzystana na powieszenie lustra i wieszaka. Wąski i długi przedpokój industrialny nie potrzebuje wiele – wystarczy duże lustro w drewnianej ramie, oparte na ceglastej ścianie, które możesz dodatkowo ozdobić oświetleniem w typie glass ball. Po drugiej stronie ustaw ławkę z dolną półką na buty, a obok zawieś tylko kilka haczyków na odzież wierzchnią.

Duży przedpokój industrialny 

Większa przestrzeń sprawia, że możliwości aranżacyjne są praktycznie nieograniczone i w pełni możesz zaadoptować industrialny styl w przedpokoju, dopełniając go nawet masywną szafą, komodą oraz wiszącymi lampami. Ściany długiego holu mogą zdobić modernistyczne grafiki, podświetlanie reflektorkami czy minimalistyczny, metalowy zegar w czarnym kolorze, choć zdarzają się także drewniane mapy w formie 3D. W rogu mogą stać postarzałe walizki, w różnym rozmiarze, ułożone jedna na drugiej, a w design dużego przedpokoju industrialnego wpisywać się nawet rower.

W dużym, industrialnym przedpokoju pozwól sobie na ogromne, stojące lustro oraz takie meble jak industrialne pufy i komody. W mniejszych wnętrzach zamiast komody sprawdzi się bardziej oszczędna w formie industrialna konsola – model z szufladami pod blatem może nawet odgrywać rolę toaletki. Obowiązkowa jest masywna, drewniana szafa, która stworzy profesjonalną garderobę. Surowsze w designie przedpokoje industrialne mogą dopełniać metalowe przedmioty – ażurowe krzesło z drucianej siatki, mobilny drążek będący zarówno szafą, jak i wieszakiem oraz metalowa ławka prezentująca prostą konstrukcję.

Rosnąca popularność aranżacji przedpokoju w stylu industrialnym

Trend industrialny we wnętrzach fascynuje prostotą i minimalizmem, które sprawdzają się w każdym wnętrzu. To jeden z najbardziej funkcjonalnych stylów, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Industrializm przez lata ewaluował i został zaadoptowany do osobistych potrzeb użytkowników. Zachwyca surowością, którą łatwo można ocieplić oraz ciekawym połączeniem drewna i metalu, dzięki czemu chłodny przedpokój nabiera przytulności i lekkości, co jest niezwykle ważne, kiedy do czynienia masz z małym i trudnym do aranżacji pomieszczeniem. Niedokończona w tynku ściana oraz metalowe lampy kreują wnętrze oryginalne, które ciekawi i zachęca, by zobaczyć więcej – industrialna aranżacja zaprasza gościa do środka. 

Dlaczego warto urządzić przedpokój w stylu industrialnym? Taka przestrzeń jest uporządkowana i praktyczna – doskonale odnajdą się w niej osoby ceniące funkcjonalność. Styl industrialny jeszcze do niedawna był wizytówką osób odważnych i ceniących wolność, aktualnie do industrialnych pomieszczeń przekonują się nawet rodziny z dziećmi. W przedpokoju taka aranżacja zdaje egzamin na szóstkę, ze względu na nieskomplikowanie i prostotę – tworzy minimalistyczny, użyteczny, ale nieprzeciętny przedsionek. Współczesna plastyczność tego nurtu udowadnia, że w oszczędnym w dekoracje korytarzu można stworzyć komfortową przestrzeń, w której wygodnie włożysz buty i przechowasz ubrania, nawet jeśli Twój przedpokój jest częścią salonu lub prezentuje niewielki metraż.

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić pokój w stylu industrialnym, weź pod uwagę najważniejsze kwestie aranżacji, czyli: 

  • chłodne barwy – optycznie powiększą, poszerzą i wydłużą przestrzeń,
  • małą ilość ozdób – postaw na proste i wyłącznie niezbędne przedmioty,
  • surowy design – sprawdzą się proste i gładkie meble bez frezów na froncie,
  • naturalne surowce – beton, kamień, drewno, szkło,
  • przemysłowe dodatki – metalowe haczyki i koszyki, reflektory, przydymiona rama lustra czy chodnik ze wzorem imitującym zachlapanie farbą.

Pamiętaj, że przedpokój jest wizytówką domu, dlatego swoim wyglądem zawsze powinien nawiązywać do pozostałych pomieszczeń. Tworzy pierwsze wrażenie oraz informuje, czego gość może się spodziewać w środku. Jeżeli Twoje mieszkanie jest urządzone w stylu rustykalnym, industrialna aranżacja korytarza będzie nieporozumieniem. Zadbaj również o jego funkcjonalność oraz przyjazny klimat – to jest możliwe nawet w tak surowym wnętrzu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl